פלוול משתתף בתפילות של בוגרים צעירים של אוניברסיטת ליברטי

Reading Time: < 1 minute

אחת הפעולות שהוגדרו כ: 'אהובות ביותר' על פלוול היה השתתפות בתפילות אותם מארגנים הפסטורים שיצאו כבוגרים של אוניברסיטת ליברטי, בתקופה הראשונה של חניכת הכנסייה החדשה. " אין דבר שד"ר ג'רי פלוול יותר אוהב מאשר להשתתף בטקס של כנסיה שזה עתה יוסדה ע"י טימותי צעיר. הוא יעשה כל שביכולתו, במאמצי על, בכדי שיוכל לשאת את דברי הברכה בטקס הפתיחה. פלוול יתרווח אז בכסאו , ויצפה כיצד מי שלא מזמן היה סטודנט של אוניברסיטת ליברטי משמש כעת כפסטור של כנסייה אותה הוא יסד. פלוול אז יתרווח בכיסאו, גאה ביצירה של פסטור צעיר, המהווה עדות חייה של דוקטרינת פלוול ל – 'יצור המייצרים'.

ככה לדוגמא ניתן סיפורו של בוגר שהקים את כנסייה בעיר לונסינג, מישגן. פלוול מתואר בטקס:" ד"ר פלוול האזין לתלמידו לשעבר בהערות הפתיחה, מצטרף לקהל בשירה, מקבל את מפתחות העיר, ובכללי מתנהג כאב גאה בטקס הסיום של הבן שלו. למעשה, זה בדיוק מה שזה, כי בזה הרגע ה-"סטודנט" הפך לבוגר במסגרת של החיים עצמם, תוך שהוא מביא לידי ביטוי את כל התאוריות והחינוך שהוא קיבל באוניברסיטת ליברטי. הסצנה הזו חוזרת לד"ר פלוול כמעט על בסיס שבועי, והוא משמש כאב אוהב לבוגריו וכמנטור דתי. הוא חולק איתם את האכזבות שלהם, הוא מתגאה בהצלחות שלהם, הם למעשה חלק ממי שהוא, והם המורשת של ג'רי פלוול לשרת את העולם בצורה רוחנית."

Ibid., Liberty University Archive, Fal 1: Falwell Family Materials. FAL 1:1-2 Box 1. Patricia Pingry, Jerry Falwell: Man of vision, 56

69

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".