רקע על ילדותו ומשפחתו של פלוול

רקע על ילדותו ומשפחתו של פלוול

ג'רי פלוול היה כומר  בפטיסטי אוונגליסטי מהעיר מלינצ'בורג-וירג'יניה. הוא נולד ב- 11 באוגוסט 1933, במשפחה שסבלה טראומה. אביו הרג את דודו שהיה נחשב למחולל בעיות שבעיר לינצ'בורג. אירוע זה, עיצב את עתידו של אביו ושל שאר בני המשפחה. למרות שבית המשפט זיכה את אביו, הכרזה זו לא שינתה את אורח חייו של משפחתו. במקום זאת, הוא הפך לאלכוהוליסט וסבל מכך עד ערש דווי. באותה תקופה ג'רי היה רק ​​בן חמש עשרה; אולם זכר אביו ימשיך לעצב את חייו לאורך זמן.(1)  ב- 20 בינואר 1952, פלוול הצטרף לכנסיית הבפטיסטים של פארק אווניו. אחראי הנוער של הכנסייה, הכומר ג'ק דינסביר, הכשיר אותו ועודד אותו להיות כומר במשרה מלאה. כתוצאה מכך, הוא למד במכללת הבפטיסטים לתנ"ך בספרינגפילד-מיזורי וקיבל תואר B.A. זמן קצר לאחר סיום לימודיו הוא הפך לכומר של 35 חברים שעזבו את הכנסייה הבפטיסטית של פארק אווניו. מאוחר יותר, כנסיית מתנגדים זו הפכה לאחת הכנסיות הבפטיסטיות הגדולות בעולם, והיא מונה כיום למעלה מ- 24,200 אנשים.(2)

1. Why does Jerry Falwell support Israel?, comeandsee.com, November 04, 2003. Available at: http://www.comeandsee.com/view.php?sid=504, [Accessed at May, 9, 2021].

2. Park Avenue Baptist Church History official website, Available at:https://trbc.org/history/,  [Accessed at May, 9, 2021].