על מאמצי הרישום של בוחרים חדשים לשדולה האוונגליסטית

Reading Time: < 1 minute

לקראת מערכת הבחירות של שנת 1980, כתבה של העיתון The Christian Science Monitor, ניסתה להעריך את גיוס המצביעים החדשים ע"י פלאוול. במסגרת זו מופו האזורים שנחשבו כחשובים ע"י השדולה והם: טקסס,אילנויי,אוהיו,פלורידה,אינדיאנה,אלבאמה ואיווה. בכתבה מציין שהמאמצים התרכזו ברישום בוחרים חדשים מאזורי הפריפריה של אותן המדינות, כאשר ההערכות היו בין 30,00 ל-50,000 מצביעים רשומים חדשים בפלורידה ועוד כ-75,000 בטקסס.

מנהיגי השדולות Christian Voice הקולות הנוצרים ומנהיגות הרוב המוסרי Moral Majority, הדגישו בראיון כי המטרה העיקרית שלהם באה לידי ביטוי במאמצי החינוך הציבור שלהם לתודעה פוליטית ולא נועדו לגבי המלצה על מועמדים, אלא להבהיר את עמדתם בסוגיות מוסריות, כך שהבוחרים יוכלו להחליט. אולם השדולות הללו כמובן מדגישות ערכים התואמים עמדות רבות מתוך המצע הרפובליקאי. בנוסף לכך, השדולות נרתמו לא פחות מכך, בכדי ליידע את המצביעים האוונגליסטים על עמדותיהם של מועמדים לסנאט – במיוחד כאשר היה מדובר בסנאטורים ליברלים ידועים המתמודדים לבחירות מחודשת נגד מתנגדים שדעותיהם תואמות טוב יותר את עמדותיהם המוסריות של האוונגליסטים.

 

Richard M. Harley, Evangelicals may not fall into ranks behind 'New Right',CHRISTIAN SCIENCE MONITOR, October 29, 1980:  https://www.csmonitor.com/1980/1029/102943.html 

9

אודות קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.