לקראת בחירות לנשיאות 1952, הקהילה פועלת בהמשך ללחץ שהטווה קנן

Reading Time: < 1 minute

 

שנת 1952 הייתה השנה הראשונה בה פעל קנן בצורה מערכתית בתוך בחירות לנשיאות, שיטה אותה ישכלל לאורך השנים ובמסגרתה יפנה לקבל את ההתייחסות המפלגתית בתחילה במסגרת "ועדת מצע" של המפלגות לקראת הבחירות, ובאופן יותר פרטני, ההתחייבות של המועמד לנשיא ולסגן נשיא לגבי הקשר עם ישראל.

דווקא בהקשר של הבחירות הראשונות שנערכות בתפקידו של קנן כמנהל הזרוע הפוליטית של ארגון AZC , מעניין לראות כיצד הונחה התשתית להפעלת לחץ מהקהילה על המועמדים.

בהקשר זה, המדובר בהתמודדות של ניקסון על תפקיד המועמד לסגן הנשיא מטעם אייזנהאואר. במכתב אותו שולח מזכיר AZC של קליפורניה, מר אוטו שחירן (OTTO SCHIRAN) ביום ה – 3 לספטמבר 1952, ומתייחס לבקשה של קנן להפעלת לחץ על ניקסון הוא משיב:

" מיד לאחר קבלת המכתב ממך ב – 11 לחודש אוגוסט, הפכתי את זה לעניין אישי שלי שהסנטור ניקסון יקבל העתק של מכתבך ועשיתי זאת דרך מנהל הקמפיין שלו, מורי גוטהינר, שעכשיו בוושינגטון. לידיעתך, אני מצרף לך מכתבים שקיבלתי בהקשר זה, המדברים בעד עצמם.

המכתב הועבר מספר ימים לאחר מכן לידי מושל המדינה שרמן אדמס.

Source: American Jewish Historical Society

Papers, N.D 1919-1985

P-680

Box 9, Folder 5

79

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".