התחלת הקמפיין לסיוע חוץ ב – 1951

Reading Time: < 1 minute

לאחר שגויס קנן לטובת הקמפיין להעברת החוק, הכין היו"ר לפסקי פקודת עבודה שהייתה אמורה להפעיל את הקהילות היהודיות. כמצורף במכתב שנלקח מהארכיון של קנן, ביום ה – 23 לחודש מרץ 1951. וככה נכתב במכתב שהופץ:

" ממשלת ישראל הגישה בקשה לסיוע חוץ ממשרד החוץ של ממשלת ארה"ב בהיקף של 150 מליון דולר באמצעות השגריר אבן. החוק יוצג לאחר פגרת הפסחא בקונגרס" ומוסיף: "הזמן הגיע לזכות בתמיכה של דעת הציבור למענק. שאמור לא רק לסייע כלכלית לישראל, אבל גם אינטרס אמריקאי לסייע לדמוקרטיות. "

ואז הוא מבקש: " אנא הכינו משלחות של אנשים שישכנעו את חבר הקונגרס שלכם לתמוך בסיוע, אנא עדכנו אותנו על מה חושב אותו חבר קונגרס" וממשיך: " התמיכה לא נעשית רק באמצעות חברי קונגרס, אלא בתמיכה ציבורית רחבה. אשר על כן, בקרו את עורך העיתון המקומי שלכם, ובדגש על המחוזות מהם מגיעים חברי קונגרס היושבים בוועדת החוץ, אישורים וכספים של הקונגרס. כאשר מתפרסמת כתבה כזאת, אנא העבירו לנו, שנוכל להפיץ אותה בקרב חברי הקונגרס.

 

(American Jewish Historical Society – NYC Guide to the Papers of Isaiah Leo Kenen (1905-1988), undated, 1919-1985  (*P-680,box 5

 

 

 

 

2

76

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".