סיפור צמיחתה של Liberty Baptist Church בווסט נוטינגהם, ניו- המפשיר

Reading Time: < 1 minute

סיפור צמיחתה של   Liberty  Baptist Church, West Nottingham, New Hampshire, שזכתה בשנת 1986 לתואר של "הכנסייה הקטנה הצומחת", תועד בספר The Little Country Church on Freeman's Hall Road ע"י המייסד שלה, ומי שהיה בוגר אוניברסיטת ליברטי הכומר ג'ון ארליך, מתועד בכתבה שנעשתה עבור המגזין "הפונדמנטליסט" של 1986, בה מתוארת כיצד צמחה הכנסייה מ – 9 מתפללים ל- 90, או גידול של 900% בשנה.(1)

תחרות הכנסייה הצומחת

בקורות חייו שבאתר אמאזון הוא מוצג כ: ג'ון ארליך נולד בבולטימור, MD בשנת 1946, וגדל בדלמר, מרילנד. הוא הצטרף לחיל הים עם סיום לימודיו בתיכון בשנת 1964.לאחר שעבד מספר שנים בעבודות שונות, עקב אחר קריאתו של האל והיה לכומר. הוא השתתף במכללת הבפטיסטים של ליברטי, בסמינר התנ"ך הבינלאומי ובסמינר קובינגטון. הוא כיהן בכנסיית ליברטי הבפטיסטית  במערב נוטינגהאם, ניו-המפשיר, שם הצליח בשנת 1985 להופכה לכנסייה הצומחת ביותר במדינת ניו המפשיר, שהוכרה ככזו על ידי אוניברסיטת ליברטי.(2)

בהקדמה לספר  The Little Country Church on Freeman's Hall Road נכתב:"זהו הסיפור האמיתי של כנסיית ליברטי הבפטיסטית במערב נוטינגהאם, ניו המפשיר. מההתחלה הלא ברורה שלה עם פחות מתפללים הפחותה מפחות משתי אצבעות ידיים בשנת 1978, עד אמצע שנות השמונים, כשהייתה הכנסייה הצומחת ביותר בניו המפשייר, ועד שהכומר ג'ון עזב את הכנסייה בדצמבר 1990….אפילו ג'רי פאלוול היה מוקסם מהסיפור הזה ואיך שהוא התגלגל. כך היו מטיפים וכמרים רבים אחרים שהיו ידועים ברחבי הארץ".


1.Fastest Growing Churches, The Fundamentalist Journal, Volume 5, Number 6 (1986),  Page 42. Available at: https://digitalcommons.liberty.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1012&context=fun_86 , Accessed at November, 29, 2020].

2.  John Ehrlich Amazon page, https://www.amazon.com/-/he/John-Ehrlich/e/B004ZNV81S?ref_=dbs_p_ebk_r00_abau_000000.

129

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".