חשיבות ישראל בתהליכי הקמת תנועת "הרוב המוסרי" עפ"י דיויד בורג

Reading Time: < 1 minute

הסופר דיויד בורג, מתייחס בהרחבה בספרו לתמיכה בישראל בתחילת הדרך:  "התמיכה בישראל ובעם היהודי הייתה עיקרון התארגנות מרכזי של תנועת הרוב המוסרי" ומוסיף :" בשנת 1980, זמן קצר לאחר שהפך לשם דבר, פרסם פאלוול מניפסט פוליטי בשם: 'שמע, אמריקה!' בא דן פאלוול, בדעותיו בכל הנושאים החברתיים של הסימנים המסחרי שלו ובהם: הפלה, פורנוגרפיה והומוסקסואליות. פרק שלם הוקדש לנושא ישראל, תחת השם: נס ושמו ישראל. בפרק, מציג פלאוול את הרציונל שלו לתמיכה במדינה היהודית, תוך שהוא מציין שישראל היא מעוז של דמוקרטיה באזור של עריצים, ובת הברית של ארה"ב בתקופת המלחמה הקרה שניצבת כחומה בצורה מול ההתפשטות הסובייטיות. הוא מפרט כיצד קיומה של ישראל הוא התגשמותה של סדרת נבואות תנ"כיות, על שובם הניצחון של היהודים לארצם. לבסוף, פאלוול מפנה את קוראיו לספר בראשית יב, ג, בכדי להזכיר לקוראיו, כי אותם עמים שמברכים את ישראל יתברכו, ואילו אותם עמים שמקללים את ישראל יקללו. במילותיו של פאלוול:

"אני מאמין בתוקף שאלוהים בירך את אמריקה כי אמריקה בירכה את היהודי. אם העם הזה רוצה שהשדות שלה יישארו עמוסי דגנים, שהישגיים המעמדיים ישארו נשגבים, ותמשיך לשמור על חירותה, אמריקה חייבת להמשיך לעמוד עם ישראל."

 

73

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".