על ארגון (Christians’ Israel Public Action Campaign (CIPAC

Reading Time: 2 minutes

קמפיין הפעולה הציבורית של ישראל של הנוצרים (CIPAC) הוא הלובי הרשום היחיד בוושינגטון הבירה, המייצג נוצרים ויהודים בארצות הברית ובעולם המכירים בעם ובמדינת ישראל כהגשמת הנבואה המקראית.

מתוך מטרות הארגון:

קמפיין הפעולה הציבורית של נוצרים לישראל (CIPAC) הוא ארגון ללא מטרות רווח. CIPAC הוקמה בשנת 1989 על ידי ריצ'רד  הלמן, עורך דין בינלאומי מבוסס בוושינגטון, כדי להסביר ולגייס בכירים בארה"ב ובוחריהם לאימוץ חוקים ומדיניות החיוביים לישראל ולארה"ב. CIPAC דורש שיקול דעת מלא בקונגרס בהצעות שעלולות להיות מסוכנות וכאלה הכרוכות בהתחייבויות של ארה"ב במזרח התיכון. הארגון מטפל בצורך לעודד עוד יותר קשר חזק בין ארה"ב וישראל המבוסס על ערכים משותפים זה בזה. כאשר הקונגרס והבית הלבן עוזרים לגבש את עמדותיהם העתידיות של אמריקה וישראל בעולם, עליהם לבחון את עתיד מערכת היחסים בין ארה"ב וישראל ברצינות, תוך התחשבות בתשומה החזקה שמקורה באזרחים. CIPAC הוקם כדי ליישם את החזון שהיה לריצ'רד הלמן  לובי נוצרי פרו-ישראלי. CIPAC הוא הלובי היחיד שנרשם בקונגרס ארצות הברית התומך בעמדה המקראית של ישראל כמולדת היהודים, שממנה אימצה אמריקה את ערכיה היהודיים / נוצריים. לפיכך הובא CIPAC לקיים את ההבטחה בספר בראשית " ואברכה מברכיך ומקללך אאר ונברכו בך כל משפחת האדמה" (בראשית יב', ג'). כתמיכה פעילה בישראל על ידי אמריקה או כל מדינה אחרת הולכת, כך גם תמיכתו של אלוהים באותה מדינה. לכן אנו כנוצרים חייבים לקיים את רצון האלוהים לישראל.

על המעורבות בהעברת חוק שגרירות ארה"ב לי-ם:

בשימוע שנערך בפני הסנאט בשנת 1996 תחת הכותרת: "מבצעי חוץ ותכניות כלכליות" (1) נתן ריצ'רד הלמן סקירה על האופן בו פעלה השדולה לקדם את חוק מעבר השגרירות לי-ם. וככה הוא מספר : " אני מבקש להודות לסנטור ג'ון קייל (KYL JON) על כך שקידם את החוק למעבר השגרירות לי-ם. אנחנו מוחאים כפיים לסנטור קייל על עמידתו האיתנה בנושא חשוב זה. אנחנו גאים על העבודה שעשינו איתו ועם הצוות שלו במה שאנו מחשבים כמטרה מוצדקת. כאשר הסנטור דניאל פי. מואינהאן (MOYANIHAN) ואלפונסו ד'אמתו (D'Amato) החלו במשלוח מכתב חשוב למזכיר המדינה וורן כריסטופר (Christopher) מוקדם יותר השנה, בתמיכה להעברת השגרירות לי-ם, כאשר 93 סנטורים חתומים על המכתב (מתוך 100 ק.ב), כתבנו להם שהקונגרס קיבל החלטה להתקדם מכתיבת מכתבים, הצעות החלטה, והצהרות  בעניין זה לכיוון של חקיקה מהירה ושמחלקת המדינה ומדיניותה בקשר לי-ם, הייתה מוטעת במשך 47 שנים וחייבת להשתנות" ומוסיף בפניה ליו"ר: " ישנו רוב מוצק בשני הבתים שהביעו את תמיכתם לי-ם המאוחדת תחת סוברניות ישראלית, בנקודה זו יותר מאי פעם. במשך 3000 שנה, ירושלים הייתה בירתה של המדינה היהודית. המדיניות של מחלקת המדינה בעניין י-ם שרתה רק את מי שמחפש לחלק מחדש את העיר.. המהלך הזה חייב להיות מושלם דרך חקיקה, ככה שעם ישראל ירגיש את הסוליחדריות של ארה"ב בנושא חשוב שהצדדים הערביים יבינו שאנחנו מעונינים בשלום, אך העובדה נשארת יציבה כי ירושלים היא בירתה של העם היהודי ותישאר כזו…סנטור קיל נאם בפני כנס CIPAC ברביעי למאי 1995 בכנס שלנו, שהיה באמצע גיוס השדולה להעברת החוק עמד ואמר בפני מנהיג הרוב בסנאט דול וחברי סנאט נוספים כי: 'נראה לי בכנות שזו המדיניות הטובה ביותר בניהול מו"מ וזו הסיבה בגללה החלטתי לדחוף עוד השנה את העברת השגרירות לי-ם'.

Foreign Operations, Export Financing, and Related Programs Appropriations for Fiscal Year 1996, Hearings Before a Subcommittee of the Committee on Appropriations, United States Senate, One Hundred Fourth Congress, First Session, on H.R. 1868, Vol. 1, U.S. Government Printing Office, 1995, P.P 36-7.

Retrieved June 28, 2020: https://books.google.co.il/books?id=-qLupe6YabIC&pg=RA2-PA13&dq=CIPAC+ISRAEL&hl=iw&sa=X&ved=2ahUKEwje8JyQqaTqAhWCqHEKHc6tBnoQ6AEwAnoECAIQAg#v=onepage&q=CIPAC%20ISRAEL&f=false

 

55

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".