סיורים של כמרים אוונגליסטים בישראל

Reading Time: < 1 minute

ממשלת ישראל תחת הנהגתו של מנחם בגין ראתה בטיפוח הקשר עם מנהיגות האוונגליסטית כמטרה עליונה בחשיבותה. הממשלה אף הכינה תוכנית של סיורים לאנשי דת אוונגליסטים שקראה להם "מסעות הכרות" עם ארץ הקודש. חלק מהמסע היה לקחת את אותם אנשי דת לסיור מעל המדינה ובדגש מיוחג מעל הגולן, שטח שמנחם בגין החיל עליו את ריבונות ישראל.

מנחם בגין העריך במיוחד את פלאוול וקרא לו: "האיש שמייצג 20 מיליון אמריקאים".(1)

את המסעות והסיורים לישראל הוביל דיוייד אי. לואיס ( David A Lewis) שערך כ – 15 מפגשים עם מנחם בגין במרוצת השנים לתיאום של הסיורים הללו.(2)

השם של הסיורים היה "סיורי הנבואה התנ"כי" בישראל, והעורף הלוגיסטי לטיולים שימשה השגרירות הנוצרית בישראל, שאף הכינה עבורם חנות מזכרות.

 

1 Victoria Clark‏, Allies for Armageddon: The Rise of Christian Zionism, Yale University Press, New Haven, CT, 2007,P-191.

2  Craig Unger‏,The Fall of the House of Bush: The Untold Story of How a Band of True Believers Seized the Executive Branch, Started the Iraq War, and Still Imperils America's Future, Simon and Schuster, New-York, 2007, P. 111

 

 

8

אודות קובי ברדה

יועץ תקשורת,ניהול משברים, קמפיינים פוליטיים ומיתוג מאז שנת 1999. בעל משרד בר-דעה אסטרטגיה שיווקית בע"מ ובין היתר כיהן בתפקידים של: דובר עיריית נתניה וס. דובר עיריית ת"א, דובר מנהלת הליגות בכדורגל, דובר לשר הרווחה ולחברי כנסת.