אירוע לתדרוך הימין האוונגליסטי בבית הלבן במרץ 1984

Reading Time: < 1 minute

על החשיבות שראה הבית הלבן תחת מנהיגותו של רייגן לכח הפוליטי של האוונגליסטים בהקשר לישראל, ניתן ללמוד מאירועים וסמינרים שנערכו בתחום קשרי ישראל-ארה"ב. ערב מיוחד, המדגים את החשיבות שניתנה לכח העולה האוונגליסטי היה במסגרת ערב גאלה מיוחד שנערך עבור השדולה למען היחסים עם ישראל ב – 19 למרץ, 1984. האירוע שערך ממשל רייגן כלל הזמנה של פעילים מרכזיים בשדולת איפא"ק ופעילים נוצרים אוונגליסטים. עפ"י ההערכה השתתפו בין 150 ל-200 פעילים אוונגליסטים מרכזיים בכנס, שכללו את ג'רי פלוול,פט רוברטסון, הסופרים טים ובאו להווי (LeHaye) הסופר האל לינדזי (Linsay), המנחה בערוץ הנוצרי גימ'י סואגהארט (Swaggert), ג'ים ותמי בקר (Bakker), האסטרטג הפוליטי של פורום"השולחן הדתי העגול", אד מק'אטיר (McAateer). את ההרצאה הנחו היועץ לביטחון לאומי רוברט "באד" מקפלארן (McFalane) ןהיועץ של רייגן, ווילאהם מידנדרוף (Middendorf),ראש ארגון ה – (OAS (Organization of American States המדגימים את חשיבות שנתן הממשל לכח הפוליטי האוונגליסטי. (1)

 

 


1.Donald Wagner, REAGAN AND BEGIN, BIBI AND JERRY: THE THEOPOLITICAL ALLIANCE OF THE LIKUD PARTY WITH THE AMERICAN CHRISTIAN "RIGHT", Arab Studies Quarterly Vol. 20, No. 4 (Fall 1998), P-44.

172

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".