הכנס הראשון להקמת כנסיות לקהל השחור ב – 1987

Reading Time: 2 minutes

עיתון הפונדמנטליסט מציג בגיליון הראשון של שנת 1987 את הכנס הראשון שנעשה באוניברסיטת LU, לעניין ההתפשטות העירונית של כנסיות, בקרב הנהגה צעירה. המציג העיקרי בכנס היה הכומר האפרו-אמריקאי ג'ון פרקינס (Perkins) מייסד ארגון Voice of Calvary Ministrie, המתמחה בבשורה בקרב הקהילה השחורה מאז שנת 1962.עפ"י אתר הארגון, מהקמתו בשנת 1975, לגייס למעלה מ- 30,000 מתנדבים מרקע תרבותי, אתני וגזעי מגוון לחיות בקרב התושבים במערב ג'קסון, מיסיסיפי.

לכנס הגיעו מנהיגות צעירה מכל קשת הגזעים, מתוך מטרה להגביר את בסיס האמונה במרכזים של הקהילה האפרו-אמריקאית. פרקינס הדגיש בכנס את החשיבות של שלושת ה- R.

ה-R הראשון הוא המעבר (RELOCATION), או בעצם ההחלטה להגשים את הקמת הקהילה באזור בו לאזורים בהם יש צורך כמהי של קהילה למנהיג רוחני בקרב הקהילות השחורות. זה יכול להיות אזורים או שכונות אורבניות בהם יש קהל אפרו-אמריקאי הזקוק להנחיה רוחנית וזה יכול להיות במדינות, או מחוזות מרחוקים בהם יש חוסר באנשי כמורה להפצת הבשורה. ה – R השני הוא ההתאמה מחדש (RECONICLIATIONׂ) מתבצעת בין אדם לאל ובין המנהיג לעוקביו. ה- R השלישי מתייחס לצורך של חלוקה מחדש (REDISTRIBUTION) של הידע, מקורות, זמן,משאבים, טאלנטים ועושר במקומות בהם הם נדרשים. הסגן שלו, לאם טאקר (TUCKER) הוסיף כי: "המטרה של הכנס היא בעצם החיבור. אנשים מגיעים לכאן  משני צידי המתרס של הגזע והתרבות. לרוב יש התכנסות של אנשים עפ"י מאפיינים אלה, אך הכנס הזה מאפשר לנו להפגש ולדבר". עפ"י הנטען בכתבה, הכנס הביא למעלה מ – 6000 סטודנטים ואנשי צוות שלקחו חלק בחשיבה ובאפשרות לגלות אופציות חדשות.

כנס ראשון להתרחבות

האופן שבו מאפשרים לאותם סטודנטים לקחת חלק הוא באמצעות חיבור במהלך חופש הקיץ בעבודה בכנסיות במרחבים כאלה. התוכנית הזאת נעשתה ממטרה של רצון לשתול כנסיות, לייצר כנסים והכרויות. סטודנטים שלומדים תואר בפיתוח דת עירוני, זוכים לקבל אקרדיטציה אקדמית של לימודיהם על התנסות מעשית במהלך הקיץ בכנסיות.


Angela Elwell Hunt,First Urban Summit held at LU, The Fundamentalist Journal, Volume 6, Number 1 (1987),  Page 61. Available at:https://digitalcommons.liberty.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1003&context=fun_87 , Accessed at November, 29, 2020].

76

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".