על קרן ליווי לכמרים המעוניינים להקים קהילה, קרן LBF – The Liberty Baptist Fellowship

Reading Time: 2 minutes

מתוך אתר הקרן:"רשת כנסיית החירות (LCN), שבעבר נקראה אחוות הבפטיסטים  לשתילה של כנסיית החירות ( , הוקמה בשנת 1981 בהנחיית מייסדנו, ד"ר ג'רי פאלוול ז"ל. מטרת הארגון שלנו הייתה להכשיר כמרים חדשים ולשתול כנסיות חדשות בארצות הברית. בשלושת העשורים הראשונים, הארגון שלנו נטע כ- 5,000 כנסיות מבוססות ארה"ב. זה הופך את רשת LCN לאחת מרשתות נטיעות הכנסיות הגדולות והוותיקות במדינה. החל משנת 1982 החל הארגון לתמוך גם בכמרים צבאיים.(1)

בגיליון ההקמה, התייחס ד"ר פלוואל לחזון שלו לגבי תפקיד הארגון, בשנת 1981: " לצערנו הכנסיות המסורתיות הקיימות כיום באמריקה לא מצליחות לקרב אנשים לישו. אם לא נפעל נמרצות, הכנסיות ימותו מעשית…תנועת הכנסיות של אמריקה היא תנועת העתיד. מדי יום מצטרפים 3 ביה"ס נוצרים חדשים באמריקה. יש כיום מעל 18,000 כנסיות ובתי ספר אוונגליסטים באמריקה. מונחת עלינו החובה לאמן "צבא" של כמרים למען הדור הבא. שתילת כנסיות חייבת להיות בעדיפות עליונה שלנו. עלינו לייסד אלפי כנסיות המחויבות להעברת המסרים האוונגליסטים המחויבות לעקרונות האוונגליסטים ולבניין אקטביזם הפוליטי. המטרה של קרן LBF לאמן כמרים להובלת הקהילות. אנו חייבים להפוך את אמריקה ולהתחיל מרמת התנועה העממית (GRASS-ROOTS), רמת הכנסייה הבודדת".

חזון הקמת כנסיות

מתחת לדברי פלוואל, תחת הכותרת המדווחת על הקמת הארגון, מוצבים היעדים:" ד"ר פלוואל הכריז על הקמת ארגון LBF שיהווה כלי לסייע ולהגשים את הקמתם של 5000 כנסיות חדשות בארה"ב עד שנת 2000. הקרן היא רשת אמונית-מעשית, שתסייע בשתילת כנסיות דרך חינוך,פרסום והמרצה. זה יעשה באמצעות סמינרים, כנסים ארציים, עיתון ארצי ומערכי ארגון. (2)

 

התקדמות הקרן

בירחון ה- Fundamentalist משנת 1985, מבצע העיתון מעקב אחר התקדמותה של הקרן. במאמר מדווח על התקדמות בתמיכה ב – 54 כמרים בכדי שיוכלו להתעסק בעבודת האל ולא בחצי משרה, בהיקף תמיכה של 100$ עד 600$ כשכר חודשי, לתקופה של עד חצי שנה. (3)


  1.  https://libertychurchnetwork.com/about-us/
  2. :Jerry Falwell, We will palnt 5,000 charches, Liberty journal, Vol. 1, No. 1 ,Sep. 1981. Available at https://libertychurchnetwork.com/about-us/   [Accessed at November, 19, 2020
  3.  "The Fundamentalist Journal Volume 4, Number 10" (1985). 1985. Paper 9, Page 66. Available at: https://digitalcommons.liberty.edu/fun_85/9/?utm_source=digitalcommons.liberty.edu%2Ffun_85%2F9&utm_medium=PDF&utm_campaign=PDFCoverPages , [Accessed at November, 9, 2020].
78

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".