חבר הקונגרס פרידל מספר על הלחץ המופעל עליו מבוחרי המחוז

Reading Time: 2 minutes

במכתב שנשלח ביום ה – 6 לחודש אוקטובר 1955, ממזכירתו של סי. קנן הגב' ריטה גרוסמן, ליו"ר AZPAC הרב פיליפ ברנשטיין, היא מתארת את הלחץ המופעל על חבר הקונגרס סמואל פרידל הנציג הדמוקרטי של מחוז 7 של מדינת מיין.

במכתב ריטה מספרת כי חבר הקונגרס פרידל קיבל מכתבים מאנשים אצלו במחוז, המבקשים להביע את מחאתם על הגישה של הסטייט דיפרטמנט בכל הקשור לחימוש של המצרים.המשרד שלו ביקש שהארגון יינסח עבורו מכתב, כדי שהוא יוכל לשלוח אותו בשמו למשרד החוץ ולמזכיר המדינה. במכתב מציינת ריטה כי המכתב כבר נכתב, אך היא מבקשת ממנו לאור השינוי במצב לבדוק איתו (היו"ר) האם לשלוח את המכתב שנכתב עבורו.

מכתב המתייחס לפרידל

היא מצרפת את המכתב שנוסח עבור חבר הקונגרס שמוען למזכיר המדינה:

מכתב עבור פרידל

מכתב עבור פרידל חלק 2

אנו נחשפים בהתכתבות הזאת, כי למרות שמדובר בארגון צעיר יחסית (בשנת 1955 הוא פעיל כ- 4 שנים), חברי קונגרס כבר מכירים אותו, ויודעים לפנות  אליו בכדי לקבל עזרה בכל הקשור לנושאי ישראל – ארה"ב.

Source: Rochester U Special Collection (Philip Bernstein Papers)- Bernstein Papers, Rochester (Correspondence box 3 1955) \Bernstein Papers Correspondence Oct-1955

101

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".