פלוול מדבר על ההחלטה להיות מעורב פוליטית

Reading Time: 2 minutes

בספר שנכתב על פלוול, שואלת המחברת פטרישיה פינגרי (Pingry) מנסה המחברת לענות לשאלה:" כיצד יתכן שאדם אחד, מחזיק בתשובה לגאולת האומה, מצליח לשכנע אנשים להתמסר לאל? ועונה כי פלוול שבטח באל, כאשר הקים במפעל בקבוקים ישן כנסיה ל-35 מאמינים, ושצמחה מאז ל-17,000 מאמינים בשנת 1980, ומי שהפך תוכנית רדיו של 30 דקות, לתוכנית הטלוויזיה הדתית הנצפת ביותר בעולם ומי שבנה מכללה מכמות זעומה של סטודנטים, לאוניברסיטה גדולה, אין שום פקפוק איך זה צריך להיעשות. "עשיתי מחקר בשנים האחרונות, כיצד ניתן להפוך את המגמה באומה שלנו. תמיד ידעתי שלתפילה יש מקום חשוב בזה, להטפה היה חלק חשוב בזה, לבניית כנסיות היה חלק חשוב בזה, אבל הייתה החוליה החסרה. למה למרות שיש רוב מוסרי עצום, ממשיכה הממשלה להתרחק מהדרך של הערכיות המוסרית? העובדה היא, שאנשינו אינם חלק מקבלת ההחלטות. אז מכיוון שזו השאלה, איך ניתן להתחיל בזאת? החלטתי לשוחח עם פוליטיקאים נוצריים טובים, מהדרג הגבוהה של האומה ושילמדו אותי כיצד נכון לעשות זאת. דברתי עם כתריסר פוליטיקאים מהטופ של הנהגת המדינה, עם הלוביסטים הטובים ביותר, ארגונים בוושינגטון, שרובם אגב חשבו בדיוק ההיפך ממה שאני חושב. דברתי איתם בכל זאת, כדי שאוכל להבין בעצמי איך דברים נעשים נכון. למדתי שהתשובה לכך היא ארגון נכון. זה בדיוק כפי שאתה בונה כנסייה, אין שום הבדל. יש לנו למעלה מ-1000 מורים וצוות שמלמדים בביה"ס של יום ראשון בכנסיה של תומאס רוד. אותם אלף, עושים את כל העבודה בהצלחה, בין אם אני בעיר או מחוצה לה. הבנתי, שהדרך שבה עושים פוליטיקה, היא מהכומר כלפי מעלה, לא מלמעלה כלפי מטה." בהמשך כותבת פינגרי על האופן שבו הקים את האירגון: פלוול מקים ארגון  שבו יש מועצת מנהלים. בכל אחת מ- 50 המדינות, ממנים את יו"ר הארגון המקומי של אותה המדינה, כאשר הדגש היה על הדמות הרוחנית המכובדת והמוכרת בכל מדינה. התפקיד של היו"ר היה להיות הדובר של המדינה וראש הארגון שלה. התפקיד היה תפקיד התנדבותי שלא פגע בשליחות של אותו הפסטור בקהילה. אותם מנהלים ברמת המדינה, הפכו לחשובים בתור ערוץ מידע חשוב לנושאים בעלי עניין פוליטי.

על ארגון הרוב המוסרי

הארגון "הרוב המוסרי" נועד לשמש כבית לכל אלה המאמינים בערכים הבסיסיים של עשרת הדיברות. הארגון פונה לנוצרים ולמי שלא מאמינים, רפובליקנים או דמוקרטים, עשירים או עניים. הבסיס להקמת הארגון נבעה מכך שלטעמו של פלוול 'מיעוט ליברלי, רדיקלי וצעקני' משפיעים על הממשלה באמצעות מצג שווא של איך מדינות אחרות מסתכלות עלינו. המטרה של הארגון לאסוף אנשים מכל שדרות החיים, שהם בעד חיים, בעד ערכי המשפחה, בעד ערכים ובעד אמריקה, בכדי לייצר אקלים שיעזור לפוליטיקאים לקחת את ההחלטות הנכונות. פלוול אשר על כן מאמין בכוח של תקשורת ההמונים לייצר את האווירה ומפעיל כלים תקשורתיים לרמת הכנסייה המקומית בכדי שניתן יהיה להשפיע על הקהל ועל האווירה הציבורית. הרוב המוסרי נרשמה בשנת 1979 גם כשדולה. הסיבה בגללה הוקמה השדולה הייתה להיאבק במס הכנסה האמריקאי.

3.

66

אודות קובי ברדה

ד"ר קובי ברדה הוא מומחה להיסטוריה פוליטית אמריקאית וליחסים בינלאומיים, וחוקר בכיר בחממת חיפה לחקר דתות של אוניברסיטת חיפה, ובעל הפודקאסט "אמריקה בייבי".